Sądy - apelacja gdańska

[zastrzeżenie]

Nie mylić z apelacją, czyli pismem, które wnosimy po przegraniu sprawy przed sądem pierwszej instancji albo innym niesatysfakcjonującym nas merytorycznym rozstrzygnięciu tegoż sądu!

Apelacja gdańska obejmuje obszar właściwości sądów okręgowych w Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Słupsku, Toruniu i we Włocławku.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Szubinie, Świeciu, Tucholi i Żninie.

Sąd Okręgowy w Elblągu obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Braniewie, Działdowie, Elblągu, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim i Ostródzie.

Sąd Okręgowy w Gdańsku obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Gdańsk-Południe w Gdańsku, Gdańsk-Północ w Gdańsku, w Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Wejherowie.

Sąd Okręgowy w Słupsku obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Bytowie, Chojnicach, Człuchowie, Lęborku, Miastku i Słupsku.

Sąd Okręgowy w Toruniu obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Brodnicy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Toruniu i Wąbrzeźnie.

Sąd Okręgowy we Włocławku obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Rypinie i we Włocławku.

Właściwość miejscową poszczególnych sądów rejonowych łatwo ustalić, korzystając z wyszukiwarki.

Pozostałe apelacje można sprawdzić w indeksie.

Pytania?

ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2017 r.