Sąd - prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Poniżej znajduje się wyszukiwarka sądów pracy i ubezpieczeń społecznych. Jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wpisać do formularza albo wybrać z listy nazwę gminy lub miasta aby dowiedzieć się, który sąd pracy - rejonowy, okręgowy i apelacyjny - jest dla nich właściwy. System został starannie przetestowany, ale z uwagi na ogrom zadania nie sposób wykluczyć jakichś drobnych błędów. Będę wdzięczny za ich zgłaszanie. Właściwego sądu można też szukać tak: zajrzeć do wyszukiwarki sądów powszechnych, odnaleźć ten zajmujący się sprawami z interesującej Państwa gminy, a potem porównać wynik z treścią rozporządzenia.

W sprawach gospodarczych właściwość sądów jest niekiedy inna aniżeli tutaj. Polecam też wyszukiwarkę urzędów skarbowych i wyszukiwarkę prokuratur, są całkiem zgrabnym uzupełnieniem tematu. Plus ewentualnie mój komentarz do Kodeksu pracy.

Uwagi, pytania itp. najlepiej przesłać mailem, w razie potrzeby dołączając szczegółowy opis sprawy i skany dokumentów. Pozew? Apelacja? Skarga kasacyjna? Zapraszam do kontaktu!

A jeśli komuś z Państwa wyszukiwarka ułatwiła życie i chciałby wynagrodzić mi trud związany z jej stworzeniem, mój numer konta to 13 1050 1025 1000 0090 6450 5325. Żadna kwota nie jest za mała. Ani za duża :) Pięknie dziękuję Wam za każdy taki gest - sprawiacie, że jest sens trzymać tu tę usługę i doskonalić.

adwokat Paweł Wrześniewski