Sądy - apelacja łódzka

[zastrzeżenie]

Nie mylić z apelacją, czyli pismem, które wnosimy po przegraniu sprawy przed sądem pierwszej instancji albo innym niesatysfakcjonującym nas merytorycznym rozstrzygnięciu tegoż sądu!

Apelacja łódzka obejmuje obszar właściwości sądów okręgowych w Kaliszu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku i Sieradzu.

Sąd Okręgowy w Kaliszu obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Jarocinie, Kaliszu, Kępnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie i Pleszewie.

Sąd Okręgowy w Łodzi obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Brzezinach, Kutnie, Łęczycy, dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, dla Łodzi-Widzewa w Łodzi, w Łowiczu, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach i Zgierzu.

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Bełchatowie, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim.

Sąd Okręgowy w Płocku obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Ciechanowie, Gostyninie, Mławie, Płocku, Płońsku, Sierpcu, Sochaczewie i Żyrardowie.

Sąd Okręgowy w Sieradzu obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w Łasku, Sieradzu, Wieluniu i Zduńskiej Woli.

Właściwość miejscową poszczególnych sądów rejonowych łatwo ustalić, korzystając z wyszukiwarki.

Pozostałe apelacje można sprawdzić w indeksie.

Pytania?

ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2017 r.